Cseh csillagászok az Európai Tűzgömbfigyelő Hálózat kamerái által rögzített képek alapján szintén kiszámolták az október 20-i hullás adatait. Eredményeiket publikálták is, melyből ezáltal sokat lehet tanulni olyan műkedvelők számára mint amilyen én is vagyok. A számított nyomvonal 800 méterrel nyugatabbra jött ki nekik, a végső magasságot pedig 26 km-re számolták, az általam számított 24,8 helyett. Részben emiatt - a magasság különbség miatt - a számított szórásmezejük középvonala 1,2 km-el DK-i irányba tolódott az általam számítotthoz képest. A publikált információik alapján én is kiszámítottam a szórásmezőt, ez a szórás látható az általuk számolt sárga mező szélén. Tehát látható, hogy a magasabbról indított szórás elkezdte rátolni az eredményt a mezőjükre, de önmagában ez nem elég az eredmények teljes egyezéséhez. Sajnos azt nem tudhatom mi okozza a további különbséget, hiszen nem rendelkezem sem az ő pontos kiinduló adataikkal, sem azzal a programmal amivel számolnak. A szórásmező számításra saját programot használok.
Az azonban biztató, hogy nincsenek óriási különbségek. A maradó - lehullott - tömegre ők is pár száz grammot adtak meg ! Látható, hogy csupán meteorológiai kamerák képéből és videóiból számolva is kb. 1000 m-es közelségébe lehet kerülni a hullásnak.
Mi a különbség a kék, fehér, kör, négyzet jelek között? Hány milliméteres lehet egy-egy darabja a kőzetnek és hány darab szokott ilyenkor kb. elszóródni?
VálaszTörlésHa látom esélyét,lehet hogy a műutak mentén végigmennék.
Előre is köszönöm a választ, József